Szanowni Państwo,


W lutym 2009r. uruchomiona  została w e-Dzienniku nowa funkcja - Moduł oceniania opisowego dla kształcenia zintegrowanego.


Na chwilę obecną e-Dziennik jest pierwszym i jedynym w Polsce dziennikiem elektronicznym, który został w pełni dopasowany do potrzeb kształcenia zintegrowanego. Dotychczas dzienniki elektroniczne miały niewielkie zastosowanie w kształceniu zintegrowanemu z powodu specyficznej formy oceniania opisowego. Dzięki nowym możliwościom w naszym Systemie, nauczyciele klas 1-3 szkoły podstawowej mogą swobodnie wykorzystywać dziennik elektroniczny jako proste  i efektywne narzędzie współpracy z rodzicem.


Moduł posiada wbudowaną bazę ponad 1000 sprawdzonych metodycznie wyrażeń oceniających. Wyrażenia zostały opracowane na postawie  wykorzystywanej przez kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli bazy wyrażeń  z programu Ocenianie Opisowe LIBRUS.  Dodatkowo baza została  rozbudowana o wyrażenia oceniające z obszarów bezpieczeństwa oraz języka obcego nowożytnego.


Schemat oceniania

 

 

Edycja oceny opisowej

 

 

Nauczyciel może wprowadzać dane do systemu za pomocą karty i skanera lub metodą tradycyjną z wykorzystaniem komputera.


Dodawanie cząstkowych ocen opisowych ZA POMOCĄ KARTY oraz uzupełnianie w edytorze

 

Dodawanie cząstkowych ocen opisowych PRZEZ KOMPUTER

 

Moduł umożliwia automatyczne generowanie kompleksowej oceny dziecka na podstawie cząstkowych ocen opisowych, wystawianych przez nauczycieli 1-3 za zadany okres. Dzięki wykorzystaniu oceniania opisowego w e-Dziennik szkoła zyskuje możliwość systematycznego informowania rodziców o postępach w nauce co  ułatwia  współpracę pomiędzy szkołą a rodzicami uczniów  klas 1-3. Nauczyciele i rodzice uczniów klas 1-3  wreszcie mogą w pełni korzystać ze wszystkich możliwości dzienników elektronicznych.


Widok ocen w panelu rodzica

 

Moduł został już automatycznie zainstalowany w Państwa systemach oraz jest całkowicie  BEZPŁATNY dla szkół korzystających z e-Dziennika.  Więcej informacji na jego temat można znaleźć  po zalogowaniu się w systemie w dziale Pomoc.


Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego płatnego szkolenia dla nauczycieli klas 1-3  z Modułu oceniania opisowego dla kształcenia zintegrowanego. Aby dowiedzieć się więcej na temat szkolenia prosimy o kontakt telefoniczny tel. 032 350 85 85 wew. 39 lub e-mail: librus@librus.pl